Užkandžiai

Kaip gi dažnai būna, kad belaukiant rimtojo patiekalo, jau taip norisi valgyti, kad tiesiog kišame nosį į šaldytuvą ir ieškome, ką gi čia užkandus. Arba kartais jau esame kaip ir pavalgę, bet norisi dar kažką lengvai ir skaniai pakramsnoti. Užsuka draugai, rengiame gimtadienį, vakarėlį ar iškylą, ruošiame šventinį stalą – be užkandžių tiesiog neišsiversime.

Kas gi tie užkandžiai yra? Oficialiai tai yra patiekalas, kurį patiekiame prieš arba tarp pagrindinių patiekalų. Atvirai sakoma, kad užkandžių tikslas, ypatingai restoranuose, - “nenumarinti” klientų badu, kol šie laukia pagrindinių patiekalų, ypač jeigu jie yra ilgai ruošiami.

Patys maisto istorikai nesutaria dėl užkandžių kilmės ir istorijos. Tačiau manoma, kad užkandžiavimo įprotis atėjo iš Kinijos arba Rusijos, nes dėl ypatingai didelės teritorijos bei poreikio keliauti dideliais atstumais šių šalių gyventojai turėdavo kelionės metu užkąsti.

O jeigu kalbėsime paprastai, užkandžiai – tai įvairiausi smulkūs patiekalėliai, kuriuos galima valgyti be įrankių, tiesiog ranka: įvairiausių rūšių užtepėlės, vieno kąsnio sumuštinukai, suktinukai, įdaryti lavašo gabaliukai, asorti iš įvairiausių maisto produktų, marinuotos ar įdarytos alyvuogės, įvairiausiomis gėrybėmis įdaryti tešlos krepšeliai, traškučiai...

Užkandžių gali būti nuo pačių paprasčiausių iki labai sudėtingų ir rafinuotų, panašių į mažus meno kūrinėlius. O kad fantazijos nepritrūktų, stengsimės palepinti Jus įvairiausiomis užkandžių idėjomis: nuo paprastų, bet gardžių užtepėlių iki elegantiškų vieno kąsnio sumuštinukų.

Rūšiuoti:
Filtruoti
www.kavosdraugas.lt | iki -40% kavos pupelėms Noriu!