Nežinome kaip jums, bet mums sriuba primena namus, vaikystę ir šilumą. Atbėgi visas sušalęs iš speigo varvančia nosimi ir tavęs laukia ant stalo karšta garuojanti sriuba. Kaip mat sušyli ir taip gera skrandyje ir širdyje. Pagalvojus apie vasarą ir sriubą iš karto prisimename šaltibarščius – taip taip, tą nuostabią “rožinę” sriubą, kuri taip stebina mūsų draugus užsieniečius. Bet kokiu atveju, mes manome, kad sriubos – tai didžiausias gėris ir reikėtų jas gaminti ir valgyti dažniau. Kadaise nei vienos dienos nebuvo įsivaizduojama be sriubos...O kaip dažnai dabar ją gaminame?
Sriuba gali būti patiekiama gausių pietų ar vakarienės pradžioje – tuomet ji tampa itin svarbiu patiekalu, nuo kurio priklauso pietų ar vakarienės sėkmė. Ją galima galima valgyti pusryčiams arba kaip atskirą pagrindinį patiekalą.
Lietuvoje populiariausios ir dažniausiai gaminamos sriubos: burokėlių, grybų ir kopūstų. Tačiau pačių sriubų rūšių ir receptų yra begalės. Ar esame visas išbandę? Agurkinė, pupelių sriuba, rūgštynių sriuba, moliūgų, įvairiausi sultiniai. Šias labiau tradicines tikriausiai visi esame bent kartą gaminę, bet kaip būtų įdomu išbandyti kažką šiek tiek egzotiškesnio namuose, pvz., tradicinę japonišką miso sriubą, tikrą prancūzišką svogūnienę, o kur dar visos kinų, tailandiečių, vietnamiečių virtuvės sriubos... Juk nebūtina eiti į restoraną, kad jų paragautume - galime kuo puikiausiai viską pasigaminti namie ir pasikviesti svečių bei nustebinti juos mūsų kulinariniais sugebėjimais. Juk namuose su meile gamintas valgis visuomet yra skanesnis.
Kai kils įkvėpimas gaminti sriubą, tradicinius pamirštus receptus ir įvairius egzotiškus rasite čia.