Ir kas gi ta frappe?
Sutikę negirdėtą žodį savo aplinkoje, retas kuris turi laiko bent kiek labiau įsigilinti į jo esmę. Dažniausiai užtenka trumpo lakoniško atsakymo ir mūsų smalsumas patenkintas. Kalbant apie frappe, galbūt užtektų žodžių junginio „šalta kava“? Tačiau tada taip ir liktume nesužinoje daug įdomių dalykų. Tarkim, kad ir to, jog tokį, egzotiškai skambantį gėrimą labai paprastai galima pasigaminti ir namie...
Ir vis dėlto, kas gi ta frappe? Kaip ją pasigaminti, kas jai būdinga ir kuo ji ypatinga...
- Tradicinė frappe – puta dengtas šaltas ekspreso ar tirpios kavos gėrimas – kitaip sakant, tikras kavomanų džiaugsmas vasarą.
- Graikijoje ypač populiari, net paskelbta „nacionaline“ kava.
- Frappe gaminima, plakant tirpią kavą/ekspreso su cukrumi iki putų. Kavinės frappe plakimui turi specialius plaktuvus, tuo tarpu gaminantis namie, galima naudoti elektrinį mikserį, o blogiausiu atveju netgi šaukštą (nors procesas tampa daug ilgesnis). Paruošus putotą mišinį, pagardinti paprastu ar kondensuotu pienu, bei ledukais. Tiksliau galite pasiskaityti čia.
- Frappe patiekiamas ilgose storo stiklo stiklinėse. Šiaudelis – būtinas atributas.
- Norint frappe suteikti ypatingumo, galima pagardinti įvairių skonių sirupiukais.
- Frappe išrado kompanijos „Nestle“ darbuotojas. Jis norėjo pasidaryti tipišką tirpią kavą ir niekaip negalėjo gauti karšto vandens. Todėl užpylė kavos miltelius su šaltu vandeniu ir ledukais, viską išplakė kokteilių plaktuvu. Taip, pats to nesuvokdamas, sukurė naują ir unikalų kavos gėrimą.
- Kiekvienoje šalyje tradicinis frappe pateikimas šiek tiek skiriasi: Serbijoje patiekiama su ledais arba grietinėle ant viršaus, Danijoje vietoj šalto vandens naudojamas pienas, bet už vis labiau stebina Bulgarija – čia vandenį Frappe populiaru pakeisti coca-cola...
- Žodis frappe kartais gali ir suklaidinti. Šis žodis pasirodo turi ne vieną reikšmę... Frappe – tai klasikinis baleto judesys, Italijoje frappe - žagarėliai, o štai Prancūzijoje – pagrindinis muzikos ritmas.
O Jūs, ar dažnai pasilepinat šiuo graikišku gardėsiu?