Braškinis desertas

Porcijos:
6 porcijos
Sudėtingumas:
Pradedančiajam
Paruošimo laikas:
5 min.

Mėgstamiausias desertas, kai prasideda braškių sezonas. Galima daryti su šaldytais ar konservuotais vaisiais.

Ingredientai

  • Grietinė 500 g
  • Cukrus 3 šaukštas (-ai)
  • Želatina 3 šaukštas (-ai)
  • Braškės Pagal skonį
  • Vynuogės Pagal skonį
  • Juodieji serbentai Pagal skonį
  • Konservuoti vaisiai Pagal skonį
  • Biskvitas 300 g

Eiga

  1. Braškės, vynuogės, serbentai ar kiti vaisiai.
  2. Ant želatinos užpilti puse stiklinės šalto virinto vandens apie 30 minučių palaikyti ir pakaitinti.
  3. Dėti grietinę su cukrumi, pašildyti, kad želatina ištirptų. Dėti uogas ant dugno.
  4. Tada sluoksnį kubeliais pjaustyto biskvito, vėl uogų sluoksnis.Užpilti kremu su žele ir statyti atšalti.
  5. Biskvitinė tešla: gaminiai iš biskvito skiriasi savo minkštumu ir švelnumu nuo kitų tešlos gaminių. Gerai paruoštas biskvitas visada bus minkštas ir plona plutele. Biskvito purumas priklauso nuo baltymo išplakimo ir jų sumaišymo su tryniais.
  6. Svarbiausi biskvito ingridientai: miltai, cukrus ir kiaušiniai. Taip pat aromatiniai priedai: vanilė, citrinos žievelė, citrinos sultys. Citrinos sultys ne tik aromatizuoja biskvitą, bet padeda baltymams išsiplakti iki standžios putos.
  7. Miltai: kiekvienam kiaušiniui reikia 20 gr. miltų ( valgomasis šaukštas be kaupo). Biskvitui naudojami balti miltai. Miltus taip pat galima pakeisti: smulkiai sumaltus miltus, migdolus, kokoso riešutą, kakavą, krakmolą ir t.t. Galima pakeisti visus miltus arba tik dalį.
  8. Cukrus: kiekvienam kiaušiniui būtina naudoti 30 gr cukraus arba 1 valgomasis šaukštas. Cukrus veikia ne tik kaip saldiklis, bet jis taip pat sutvirtina plakamų kiaušinių putą. Biskvitui naudojamas smulkus cukrus arba cukraus pudra, kuri gerai susimaišo su baltymais. Negalima cukraus naudoti pačioje pradžioje maišant su baltymais. Cukrus dedamas jau paplakus baltymus iki lengvos putos. Mat cukrus tampa sunkus ir baltymai neišsiplaka taip gerai.
  9. Kiaušiniai ir puta: putos susidarymas priklauso nuo pačio kiaušinio, t.y. nuo jo dydžio ir jo kokybinės sudėties. Labai šviežių kiaušinių baltymas sunkiai išsiplaka. Kiaušinis paimtas tiesiai iš šaldytuvo taip pat neleis baltymui lengvai išsiplakti. Tad prieš kepant biskvitą, būtina kiaušinį palaikyti iki kambario temperatūros. Pati geriausia kiaušinio temperatūra yra 30 laipsnių. Ne šviežaus kiaušinio savybė: trynys labai sunkiai atsiskiria nuo baltymo. Išvada tokia, kad geriausias kiaušinis biskvitui nei per daug šviežias nei susenęs, kambario temperatūros.
  10. Baltymo putos standumą gali išreikšti: cukrus, druska, actas ar citrinos rūgštis. Kuo ilgiau baltymus plaksite tuo geriau. Puta be priedų nebus pastovi. Kuo stipriau išplaksite baltymus, tuo puta bus elastingesnė. Jei baltymas išplaktas blogai, jis nepakels miltų ir cukraus sunkumo.
  11. Putos sumaišymas su kitais ingridientais: Baltymą į reikia dėti nedideliais kiekiais, jokiu būdu nedėkite visko iš karto. Dedami nedidelį kiekį baltymo, išmaišykite jį su kitais ingridientais, maišydami iš apačios į viršų sukamaisiais judesiais, kol gausite vientisą masę.
  12. Apibendrinimas: 1. Kiaušinius atskirkite baltymą nuo trynio 2. Trynius ištrinkite su sviestu arba aromatinėmis priemonėmis 3. Išplakite gerai baltymus iki standžios putos 4. Sumaišykite baltymus su tryniais iki vientisos masės 5. Dėkite miltus, į trynių ir baltymų masę, miltus dėkite taip pat, atsargiai po vieną šaukštą ir gerai išmaišykite iki vientisos masės.
  13. Pastebėjimai: Kepdami biskvitą, kiaušinius galite plakti, neatskyria jų, t.y. baltymo ir trynio, tačiau juos reikia plakti su cukrumi ir 6-7 min. Skirtumas tame, kad tokio biskvito konsistencija kitokia, nei kepant atskyrus kiaušinio baltymą nuo trynio ir baltymą išplakus iki standžios putos.
  14. Kepimas: Orkaitė turi būti įkaitinta iki 170 temp, biskvitas dedamas jau į įkaitintą orkaitę. Formą išklokite kepimo popieriumi ir ištepkite sviestu. Forma - tešla turi būti užpildyta 2/3 formos dalies. Palikite vietos pakilimui.
  15. Jei kepsite pernelyg didelėja temperatūroje, susidarys kieta biskvito pluta, o tai neleidžia biskvitui pakilti. Jei temperatūra pernelyg maža, biskvitas keps ilgiau ir neteks purumo, bus kietokas. Formą su biskvito tešla dėkite ant apatinio orkaitės lygmens. Iškepęs biskvitas lengvai atsiskiria nuo formos, turi aukso spalvos plutelę ir netrūksta pjaustant. Jokiu būdu, kepant biskvitą neatidarykite orkaitės, bent jau pirmąjį pusvalandį.
  16. Saugojimas: Šviežias biskvitas išlieka keletą dienų. Jį galima užšaldyti.
  17. Skanaus!

Panašūs receptai

www.kavosdraugas.lt | iki -40% kavos pupelėms Noriu!