Bobelė ant iešmo (šakotis - raguotis)

Porcijos:
10+ porcijos
Sudėtingumas:
Ekspertui
Paruošimo laikas:
4 val.

O ar bandėti kada patys išsikepti šakotį? Tiems, kas nebijo iššūkių virtuvėje ir neišsigąsta jokių sunkumų!

Ingredientai

  • Sviestas 1 kg
  • Ruginiai miltai 1 stiklinė (-ės)
  • Cukrus 1 kg
  • Miltai 1 kg
  • Kiaušiniai 60 vnt
  • Cinamonas 3 g
  • Kardamonas 3 g
  • Citrinos žievelė Pagal skonį
  • Vanilinis cukrus Pagal skonį

Eiga

  1. Pasiruošiame 0,5 m ilgio piramidės pavidalo ąžuolo velenėlį su skyle per vidurį, kad būtų galima perverti iešmą, ir pergamentinio popieriaus.
  2. Velenėlį apvyniojame pergamentiniu popieriumi, jo galus iš abiejų pusių sutvirtiname virvutėmis, kad sukant iešmą nenusivyniotų popierius. Pergamentinį popierių gerai ištepame sviestu. Velenėlio galus aplipiname paprasta ruginių miltų tešla, kad kepant nedegtų popierius ir virvutės.
  3. Vėsioje patalpoje iš receptūroje nurodytų produktų paruošiame tešlą. Dideliame moliniame ar emaliuotame dubenyje mediniu šaukštu gerai išsukame sviestą. Nuolat sukdami viena kryptimi į išsuktą sviestą dedame po vieną šaukštą cukraus, trynį, šaukštą miltų, kol bus įmaišyti visi šie produktai. Prieš pat kepant sudedame prieskonius ir iki standžių putų išplaktus baltymus.
  4. Juos įmaišome labai atsargiai, apvartant, kad tešla būtų puri. Indą su paruošta tešla įstatome į šaltą vandenį, tada tešla ilgai išliks puri.
  5. Židinį šakočiui kepti užkuriame uosinėmis ar beržinėmis malkomis. Gerai įkaitus žarijoms, prieš židinį pastatome du stovelius su įdubomis velenėlio metaliniams galams įdėti ir indu apačioje nutekėjusiai tešlai surinkti. Pastatę įrenginį, visą laiką sukame sviestu apteptą volelį, kad jis gerai įkaistų.
  6. Tada volelį nuvalome nuo riebalų pertekliaus ir, pastoviai sukdami velenėlį, pradedame ant jo šaukštais pilti tešlą. Kai velenėlį uždengia tešlos sluoksnis, tešlos kurį laiką nebepilame, sukame velenėlį pamažu, kad gražiai apkeptų (aprustų) ant jo esanti tešla. Tada pilame antrą tešlos eilę. Tešlai nuvarvant, formuojasi šakočiui būdingos šakelės - šio kepinio puošmena. Iš receptūroje nurodyto produktų kiekio išeina 8 - 10 sluoksnių. Paskutinė šakočio eilutė parusvinama daugiausia.
  7. Tuo tikslu šakotį galima netgi apibarstyti cukrumi, kuris karamelizuojasi ir kepiniui suteikia gražiai rusvą spalvą.
  8. Šią bobelę ant iešmo turi kepti du kepėjai. Vienas jų pastovai, neskubėdamas ir vienodu tempu suka volelį, kitas pila ant volelio tešlą ir prižiūri ugnį (viso kepimo metu ji turi degti vienodai).
  9. Baigę kepti, šakotį dar kurį laiką palaikome ant stovelio, paskui nukeliame ir atvėsiname. Nuo volelio nuimame tik kitą dieną: pirmiausiai atsargiai nulupame duoninę tešlą, atpalaiduojame virveles ir šakotį ištraukiame kartu su pergamentiniu popieriumi. Popierių atsargiai išimame iš vidaus, stengiamės neužkliudyti trapių ragelių.
  10. Šakotį puošiame apsijodami jį miltiniu cukrumi ar apliedami įvairiaspalviu glajumi (pagal progos iškilmingumą).
  11. Bobelė - šakotis yra Velykinio stalo puošmena. Į jo kiaurymę galima įstatyti vazelę su pavasarinėmis gėlėmis ar besiskleidžiančių beržų lapų šakelėmis. Šis kepinys ilgai negenda.
  12. Drąsiausiems, kurie pasiryš išsikepti šį nuostabų kepinį, - SKANAUS!

Panašūs receptai

www.kavosdraugas.lt | iki -40% kavos pupelėms Noriu!